Folytatódik a csőtörések sorozata Érden. Ezúttal a Kossuth Lajos utcában mondta fel a szolgálatot a vízvezeték. Úgy tudjuk, emiatt a Gárdonyi iskola gimnáziumi osztályaiból hazaküldték a diákokat. Az általános iskolába járó gyerekek szüleit is értesítették, hogy aki tudja, vigye haza gyermekét. A bent maradó diákok számára az iskola ügyeletet biztosít – tudtuk meg az egyik érintett szülőtől.
A hiba elhárítása kora estig is eltarthat. Az intézmény jelenleg lajtos kocsival igyekszik biztosítani 800 gyerek és a pedagógusok vízellátást.
Mint ismert az utóbbi időben sorozatosak a csőtörések Érden. Csőzik László polgármester hivatala szinte minden erőforrását annak kommunikálására fordítja, hogy az önkormányzat vezetése semmiben nem hibás. Ám a jelek szerint ez kevés ahhoz, hogy megakadályozza a csőtöréseket, amelyek miatt Érd egy-egy része víz nélkül marad.
Ráadásul nem is felel meg a valóságnak Csőzik László állítása. Mint arról korábban beszámoltunk, a magyar kormány 2020 decemberében, tehát három éve 211 millió forintot utalt Érdnek a vízmű cég támogatására. 2021 nyarán Csőzik polgármester külön kérte, hogy szó szerint vegyék jegyzőkönyvbe: a pénz megérkezett az érdi önkormányzat számlájára. Azonban neki fogalma sincs, hogy ezzel a pénzzel mit kellene csinálni, ezért inkább nem nyúlnak hozzá:
„Kiderült, hogy ezt az összeget úgy kaptuk, hogy nem is kértük. Azóta semmi nem történt, csak próbáljuk kitalálni, mit is kellene csinálni ezzel a pénzzel. […] Én tudom, hogy a vízmű egy fontos cél, és biztos, hogy jó helye lenne itt is, de én el fogok járni annak érdekében, hogy az Önkormányzat ezt más, fontosabb célra használhassa.”
A kormányzati támogatást végül egy évvel később, 2022-ben utalta az önkormányzat az ÉTV-hez. Ám azt a mai napig nem költötték arra a célra, amire a kormány adta: béremelésre.
Míg más városok vízművei esetén a kapott támogatás hetek alatt eljutott a szakemberek bérének emelésére, Érden három év sem volt elég ehhez.
Emiatt több olyan szakember távozott a cégtől, aki korábban évtizedeken át dolgozott a térségi ivóvízhálózaton. Ők fejből ismerték a teljes hálózatot, tisztában voltak a szükséges teendőkkel. A béremelés viszont elmaradt, így a felmondások miatt a szakemberhiány kritikus méretet öltött. Törökbálinton például fel is számolták emiatt az ügyeletet.
Csak összehasonlításként:
a városvezetés az elmúlt években közel 1 milliárd fordított propagandára…